تاثیر نصب افزونه بر سرعت سایت در وردپرس

تاثیر نصب افزونه بر سرعت سایت در وردپرس

یکی از فاکتور های مهم در سئو و یک عامل بسیار مهم برای افزایش رضایت کاربران سایت سرعت سایت است. سرعت بارگذاری سایت در استاندارد های مختلف متغیر است اما اکثرا زمان بارگذاری صفحه استاندارد را کمتر از ۷ ثانیه می دانند. شما با مراجعه به سایت GTMetrix می توانید سرعت بارگذاری سایتتان را بررسی و عوامل مربوط به کندی آن را شناسایی و رفع نمایید.

یکی از مهمترین عوامل در که باعث کندی سایت های وردپرسی می شود نصب تعداد زیاد افزونه است. افزونه ها برای لود شدن به منابعی از سرور نیاز دارند و این استفاده از منابع می تواند یکی از علت ها باشد. یکی دیگر از عواملی که باعث افزایش زمان بارگذاری سایت بر اثر نصب افزونه زیاد می شود Requests است. هر افزونه برای بارگذاری نیاز دارد تا چندین فایل لود شود. در نتیجه تعداد Requests بالا می رود و باعث کندی در سرعت سایت می شود.

شاید این سوال به وجود آید که چه تعداد افزونه نصب کنیم تا سرعت لود سایت دچار مشکل نشود؟

پاسخ مشخصی برای این پرسش وجود ندارد. هر افزونه ای با توجه به ساختار آن تاثیر گذاری متفاوتی دارد. بهتر است پس از نصب هر افزونه از طریق سایت GTMetrix سرعت بارگذاری سایت را بررسی کنید. در برخی موارد مشاده شده است حتی نصب یک افزونه به تنهایی می تواند سایت شما را دچار مشکل کند و در مواردی حتی نصب ۱۰ افزونه برای سرعت بارگذاری سایت شما مشکلی به وجود نمی آورد.

برخی از افزونه ها باعث بهبود می شوند !

افزونه هایی هم هستند که با تغییر ساختار و بهینه کردن سایت به شما کمک می کنند تا سرعت لود سایت وردپرسی خودتون را بهبود دهید. برای مثال افزونه WP ROCKET که ماموریت آن بهبود سرعت است. افزونه های زیادی مشابه WP ROCKET وجود دارد که می تواند شما را در بهبود سرعت یاری کند اما باید توجه داشته باشید که کش زیاد باعث کاهش ترافیک شمارشی از سمت گوگل و الکسا می شود و در نتیجه سایت شما در گوگل و الکسا افت خواهد کرد.

نتیجه این که تاثیر نصب افزونه بر سرعت سایت بستگی به نوع افزونه دارد و برای بررسی بعد از نصب هار افزونه از GTMetrix کمک بگیرید تا تاثیر نصب افزونه بر سرعت سایت وردپرسی خود را آنالیز کرده و در برای فعال ماندن یا نماندن افزونه تصمیم صحیح بگیرید.

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.