ایجاد ساب دامین در سی پنل

ایجاد ساب دامین در سی پنل

قبل از شروع آموزش ایجاد ساب دامین در سی پنل بهتراست برای شما توضحاتی بدهیم.

پارک دامین

دامنه هایی که بر روی دامنه ی اصلی پارک می شوند به این صورت عمل می کنند که محتوای دامنه ی اصلی و سایت اصلی را نمایش می دهند و در واقع می توان گفت برای استفاده ی همزمان از پسوند های مختلف دامنه با یک نام برای سایت از پارک دامین استفاده می شود

ادان دامین

به دامنه ای گفته می شود که بر روی هاستی با یک دامنه ی اصلی دیگر اضافه می گردد ولی محتوایی مجزا از دامنه ی اصلی را نمایش می دهد. این نوع دامنه نیز از طریق اکانت دامنه ی اصلی مدیریت می شود.در واقع با استفاده از قابلیت ادان دامین می توانید سایت های مجزا بر روی یک هاست مشترک داشته باشید.

ساب دامین

ساب دامنه یا زیر دامنه ، پیشوندی است که قبل از نام دامنه ی سایت قرار می گیرد و می توان از آن برای اهداف مختلف مثلا سازماندهی بخش های مختلف سایت استفاده نمود.

در این پست ما به شما آموزش میدهیم چگونه ایجاد ساب دامین در سی پنل را انجام دهید با ما همراه باشید

مراحل ایجاد ساب دامین در سی پنل به شرح زیر می باشد :

در قسمت دامین روی گزینه subdomains کلیک نمایید.

در مرحله دوم آدرس مربوط به زیردامنه مورد نظر نمایش داده می‌شود.

در مرحله سوم روی گزینه create کلیک کنید تا سابدامنه ایجاد شود و پیغام successful را نمایش دهد.

مزایا و معایب ساب دامین
  • مطالب و محتویات ساب دامین تاثیری بر روی سئو دامنه اصلی ندارد و همینطور بر عکس و موتور های جست و جو آنها را یکی نمی دانند.
  • در رتبه بندی الکسا آمار ساب دامین نیز بر روی دامنه اصلی تاثیرگذار است.
  • اما از نظر موتور جست و جویی مثل گوگل ساب دامین یک سایت جدا به آمار منحصر به خود است و نمایش آن در نتایج نیز ارتباطی با دامنه اصلی ندارد.
  • با ساب دامین باید مثل یک سایت مستقل و جدید برخورد کرد و اصول سئو را بر روی آن پیاده سازی کرد.
  • ساب دامین تقریبا نفعی از ارزش و قدرت دامنه اصلی نمی برد اما می توان با لینک دهی داخلی به خصوص در منو ها یا قرار دادن ساب دامین ها در sitemap دامنه اصلی و شناساندن آنها به ابزار هایی مثل وب مستر تولز گوگل به گوگل بفهمانیم که این دو به یک دیگر مربوط هستند.
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.