انواع خطاهای هاست

انواع خطاهای هاست

ارورهای  پی اچ پی

Fatal error

این نوع خطا که جزء خطاهای بحرانی محسوب می‌شود وقتی اتفاق بیفتد از اجرا شدن مابقی برنامه جلوگیری می‌کند.برای مثال فراخوانی یک کلاسی که اصلا وجود ندارد.
در این حالت صفحه سفید به همراه خطا مشاهده می شود.

Parse error

این نوع خطا در واقع به خطای نحوی (Syntax error) مشهور است. این خطا زمانی رخ می‌دهد که برنامه نویس یک اشتباه تایپی انجام داده باشد برای مثال نگذاشتن سمی کالن (;). این نوع خطا هم مانند Fetal error مانع از اجرای برنامه می‌شود.
در این حالت صفحه سفید به همراه خطا مشاهده می شود.

Warning

این نوع خطاها به کاربر نمایش داده می‌شود زمانی که اشتباهی از سمت برنامه‌نویس در منطق برنامه رخ داده باشد. این نوع خطا مانع اجرای برنامه نمی‌شود و گاهی هم می‌تواند خطرناک باشد چون ممکن است برنامه به نتایجی غیر از نتایج قابل انتظار برسد.برای مثال تقسیم یک عدد بر صفر

Notices

همانطور که از اسم این نوع خطا مشخص است بیشتر به عنوان هشدار به کاربر استفاده می‌شود. در واقع در جایی که ممکن است منجر به بروز خطا شود یک خطا از نوع Notices دریافت می‌کنیم. برای مثال کار با متغیری که تعریف نشده است.

Deprecated error

Deprecated این خطا در واقع یک راهنما است که به شما اطلاع می‌دهد که دستوری – فانکشن و قطعه کدی که در PHP استفاده کرده اید در نسخه‌های بالاتر ‌PHP منسوخ و حذف شده و شما می بایست تا قبل از به روز کردن به نسخه بالاتر به فکر جایگزین برای آن باشید معمولا با یک جستجوی ساده در سایت PHP میتوانید معادل جدید آن را پیدا کنید.

ارورهای جوملا

ارور ۱۰۵۴ : موقع بروزرسانی جوملا رخ می دهد

ارور DateTime : وقتی تغییرات تو مدیریت یا پست ها اعمال شود و ذخیره شود این ارور داده می شود

ارور Fatal error : ارتقای جوملا ٢.۵ به ٣ و یا نصب افزونه های قدیمی بر روی جوملا ٣ ،  باعث بوجود آمدن خطای Fatal  error می شود

ارور  Invalid adderss : در منو و ماژول فرم تماس بعد از تکمیل فرم و کلیک بر روی دکمه ارسال با خطای Invalid address روبرو می شوید

ارور No HTTP response received : در موارد در هنگام آپدیت و به روز رسانی جوملا ۳ با این ارور مواجه می شوید

ارور  MenusTableMenu: :_getNode: به معنای ذخیره ناموفق

ارورNotice : این خطا اهمیت چندانی ندارد و به شما نکاتی را که در برنامه نویسی اشتباه انجام شده باشد و یا دارای مشکلی

جزئی می باشد ولی هیچ آسیبی به سایت شما نمی زند را گوش زد می کند

ارور Strict یا Strict Standards : این پیام هم به شما نکات درست برنامه نویسی را گوشزد می کنند

ارور Deprecated : وقتی در زمان نصب یک جوملای خام و حتی در حین کار با سایت فعال جوملایی با این خطا مواجه می شوید

ارور Warning: session_start : خطایی در نصب جوملا معمولا بر روی سرورهای ویندوزی به وجود می آید که در صفحه اول نصب مشاهده می شود و مراحل نصب به جلو نمی رود.

Connection Refused by Host

یا مجوز لازم برای دسترسی به سایت را ندرید و یا رمز وارد شده توسط شما اشتباه است.

File Contains No Data

صفحه وجود دارد اما چیزی نشان داده نمی شود. این ایراد در سندی رخ می دهد که بطور درستی جدول بندی نشده و یا اطلاعات مربوط به header سند خالی است.

Failed DNS Lookup

نام Domain Name Server نمی تواند نام domain درخواستی شما را به آدرس IP معتبر ترجمه کند. البته این ایراد می تواند به جهت مشغول بودن سرور، اشتباه بودن URL وارد شده باشد.

Host Unavailable

سرور میزبان از کار افتاده است.

Unable to Locate Host

سرور از کار افتاده است، ارتباط اینترنت قطع شده است و یا URL وارد شده اشتباه است.

Network Connection Refused by the Server

سرور وب مشغول است.

کدهای سری ۱۰۰

کد ۱۰۰ به معنی ادامه ارسال (Continue) است که سرور درخواست مرورگر را دریافت کرده و مرورگر می تواند ارسال اطلاعات را ادامه دهد.

کد ۱۰۱ به معنی درخواست مرورگر جهت نقل و انتقالات داده و تعویض پروتکل می باشد.

کد ۱۰۲ به معنی پردازش (Processing) است، همانطور که می دانید درخواست هایی که از مرورگر ارسال می شود شامل فعالیت ها و کارهای مختلفی است که هر کدام نیاز به پردازش دارند. بدین صورت سرور با ارسال کد ۱۰۲ به مرورگر، عملیات درخواستی را پردازش می کند.

کد های سری ۲۰۰

کد ۲۰۰ به معنی پاسخ موفق (Ok) است، زمانی که از سرور کد ۲۰۰ دریافت می کنید بدین معنی است که عملیات مورد نظر با موفقیت و بدون نقص انجام شده.

کد ۲۰۱ به معنی ساخته شده (Created) است، زمانی که یک فایل یا یک صفحه جدید در سرور ایجاد شده باشد و مرورگر درخواست آن فایل را کند این کد نمایش داده می شود.

کد ۲۰۲ به معنی موافقت (Accepted) می باشد که با درخواست کاربر از طریق مرورگر موافقت شده.

کد ۲۰۳ به معنی اطلاعات نامعتبر (Non-Authoritative Information) است که به معنی موفقت آمیز بودن درخواست مرورگر می باشد.

کد ۲۰۴ به معنی پاسخ بدون محتوا (No Content) به معنی دریافت درخواست کاربر به وسیله مرورگر می باشد اما پاسخ سرور شامل محتوای خاصی نیست.

کد ۲۰۵ به معنی بازنشانی محتوا (Reset Content) است که عملکرد آن شبیه به کد ۲۰۴ می باشد با این تفاوت که اطلاعات Reset می شوند.

کد ۲۰۶ به معنی محتوای جزئی (Partial Content) است و در زمانی که از امکان ادامه دانلود استفاده می کنیم کاربرد دارد.

کد های سری ۳۰۰

کد ۳۰۰ به معنی انتخاب چندگانه (Multiple Choices) است، در مواقع پاسخ سرور به درخواست مرورگر چند منبع مختلف را پیشنهاد می دهد.

کد ۳۰۱ به معنی انتقال (Move) است که به دریافت این کد از طرف سرور به معنی انتقال یک آدرس وب به آدرسی دیگر است.

کد ۳۰۲ به معنی پیدا شدن (Found) است و زمانی که مرورگر به آدرسی دیگر انتقال می یابد که منبع درخواستی پیدا شده باشد.

کد ۳۰۳ به معنی مشاهده منبع دیگر (See Other) است که عملکرد آن مشابه کد ۳۰۲ است با این تفاوت که تاکید آن روی متد Get است.
کد ۳۰۴ به معنی بدون تغییر (Not Modified) است که مرورگر درخواست ارسال اطلاعات مربوط به آخرین تغییرات فایل را از سرور می دهد.

کد ۳۰۵ به معنی استفاده از پروکسی (Use Proxy) است که برای ارتباط با منبع خاصی باید از پروکسی استفاده کنید.

کد ۳۰۶ به معنی تعویض پروکسی (Switch Proxy) است که عملکرد آن مشابه کد ۳۰۶ است با این تفاوت که درخواست، مبنی بر تغییر پروکسی می باشد.

کد ۳۰۷ به معنی انتقال موقت (Temporary Redirect) است که عملکرد آن مشابه کد ۳۰۲ و ۳۰۳ است با این تفاوت که انتقال به درخواست کاربر صورت می گیرد.

کد های سری ۴۰۰

کد ۴۰۰ به معنی درخواست بد (Bad Request) است که درخواست کاربر از طریق مرورگر برای سرور قابل تفهیم نیست.

کد ۴۰۱ به معنی دسترسی نا معتبر (Unauthorized) است که درخواست کاربر به علت نیاز به تاییدیه غیر مجاز شده.

کد ۴۰۲ به معنی نیاز به پرداخت (Payment Required) است و مربوط به حساب های کاربری است که نیاز به پرداخت وجه دارند.

کد ۴۰۳ به معنی دسترسی غیر مجاز (Forbidden) است و زمانی که کاربر درخواستی را به سرور می دهد که آن درخواست برای تمامی کاربران محدود شده. این مورد با کد ۴۰۱ تفاوت دارد و حتی با دادن نام کاربری و کلمه عبور نیز امکان دسترسی وجود نخواهد داشت.

کد ۴۰۴ به معنی منبع درخواست پیدا نشد (Not Found) است و زمانی که کاربر درخواستی به سرور می دهد که در حال حاضر آن درخواست موجود نمی باشد و یا حذف شده.

کد ۴۰۵ به معنی متد غیر مجاز (Method Not Allowed) است که توسط کاربر درخواستی ارسال می شود و سرور آن را مجاز نمی داند.

کد ۴۰۶ به معنی غیر قابل قبول (Not Accepted) است که کاربر با استفاده از کاراکتر های غیر مجاز درخواستی را ارسال کرده باشد که برای سرور مجاز نمی باشد.

کد ۴۰۷ به معنی نیاز به مجوز پروکسی (Proxy Authentication Required) است که عملکرد آن مشابه کد ۴۰۱ می باشد با این تفاوت که کاربر باید با یک پروکسی اعتبار خود را اثبات کند.

کد ۴۰۸ به معنی پایان حداکثر زمانی استفاده (Request Timeout) است و زمانی رخ می دهد که سرور در انتظار پاسخ کاربر می باشد اما هیچ پاسخی دریافت نمی کند.

کد ۴۰۹ به معنی تداخل (Conflict) است و برای زمانی است که درخواست کاربر با عملیات دیگری در سرور تداخل پیدا می کند.

کد ۴۱۰ به معنی حذف (Gone) است و عملکرد آن مشابه کد ۴۰۱ و ۴۰۴ می باشد با این تفاوت که به مرورگر و موتور جستجوگر می گوید که نباید مجدد آن را درخواست دهد.
کد ۴۱۱ به معنی عدم ارسال طول در درخواست (Length Required) است که سرور به علت عدم ارسال اندازه محتوا از پاسخ به درخواست کاربر خودداری می کند.

کد ۴۱۲ به معنی شرط رد شده (Precondition Failed) است که درخواست کاربر به سرور به علت در دسترس نبودن رد می شود.

کد ۴۱۳ به معنی درخواست خیلی طولانی (Request Entry Too Large) است و در حالتی رخ می دهد که طول رشته های درخواستی کاربر از حد مجاز سرور فراتر باشد.

کد ۴۱۴ به معنی آدرس خیلی طولانی (Request URL Too Long) است و زمانی رخ می دهد که آدرس وب URLبیش از حد طولانی باشد.

کد ۴۱۵ به معنی فرمت پشتیبانی نشده (Unsupported Media Type) است و زمانی رخ می دهد که فرمت ارسالی از نظر سرور قابل دریافت نباشد.

کد ۴۱۶ به معنی درخواست خارج از حد (Requested Range Not Satisfiable) است و زمانی رخ می دهد که هنگام درخواست قسمتی از منبع از سرور، آن قسمت وجود نداشته باشد.

کد ۴۱۷ به معنی انتظار رد شده (Expectation Failed) است و بدین منظور است که سربرگ های ارسالی کاربر با انتظارات سرور همخوانی ندارد.

کد های سری ۵۰۰

کد ۵۰۰ به معنی خطای داخلی سرور (Server Error) است و زمانی رخ می دهد که ایرادی در سرور به وجود آمده باشد.
 
کد ۵۰۱ به معنی تکمیل نشده (Not Implemented) است و زمانی رخ می دهد که سرور قادر به پردازش درخواست کاربر نباشد.
 
کد ۵۰۲ به معنی خطای Gateway یا (Bad Gateway) است که به دلیل عدم دریافت پاسخ از سرور اصلی رخ می دهد.
 
کد ۵۰۳ به معنی خارج از دسترس (Service Unavailable) است و زمانی رخ می دهد که درخواست ها به سرور زیاد می شود و به دلیل ترافیک بالا قادر به پاسخگویی نمی باشد.
 
کد ۵۰۴ به معنی پایان حداکثر زمان (Gateway Timeout) است و زمانی رخ می دهد که سرور قادر به دریافت پاسخ از سرور اصلی نباشد.
 
کد ۵۰۵ به معنی پشتبانی نکردن از HTTP یا (HTTP Version Not Supported) است که پروتکل HTTP به دلیل پشتیبانی نکردن مرورگر از آن رخ می دهد.

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.